Hudec Jiří - foto

Fotogalerie na Zoneramě, kde jsou fotografie přehledně rozděleny do několika kategorií.

Už jen chvilku a koncem listopadu představím nové, moderní a přehledné stránky.

Stále je možnost zakoupit nástěnný kalendář rozměru A3 - "Krajina Vysočiny 2020" za cenu 250,- Kč včetně DPH.

Fotografování není mé hlavní zaměstnání, je to můj koníček a relax, uvolnění od mého hlavního zaměstnání, což je umělecká kovařina - Kovářství Hudec. To že to je pouze koníček, není důvod k tomu, pokud Vás nějaká fotografie zaujme, že bych Vám ji nemohl dodat vytištěnou. Pro tisk jsem si vybral firmu Aleše Smékala - Idigi.cz , který tiskne na nejkvalitnějších fotografických papírech, navíc odolných vlhkosti a na nejmodernějších tiskárnách, které pokrývají široké spektrum barev s dlouhou stálostí barev za rozumné ceny. Poměr kvalita/cena je naprosto super. Navíc provozuje i rámařství, tak není problém fotografii hned zarámovat. Fotky je možné dodat vytištěné na papíru, zalaminované na kapa desce, na kapa desce v rámu, na plátně nebo zasklené v rámu v libovolném rozměru. Téměř všechny zobrazené fotografie lze dodat bez problému v rozměru 90x60 cm, 120x90 cm, panoramata i v několika metrových šířkách.

Nejraději fotografuji krajinu, hlavně při mých toulkách přírodou a několika denních přechodech hor. Neraději mám východy a západy slunce přímo z vrcholu nějaké hory, protože v tento okamžik je nejkrásnější světlo, lidé už tam nejsou a nastává panenský klid a jediné co slyším, je zvuk přírody. Dále fotografuji architekturu, občas detaily a makro a poslední dobou jsem začal fotit noční snímky - jak krajinářské, tak například některé úkazy - např. zatmění měsíce na Zelenou horou. Občas fotografuji i kulturní a společenské akce, hlavně pro moji rodnou obec Lísek.

Fotografických soutěží se zúčastňuji jen zřídka, ale v roce 2018 se mi podařilo vyhrát fotografickou soutěž Bystřické zrcadlení na téma Portrét Bysřicka se snímkem Nebeské spojení.
Mezi další reference bych zařadil vybavení pokojů Hotelu Skalský dvůr 63 ks fotoobrazů na kapa desce v černém hliníkovém rámu o rozměru 90x60 cm ve třech tématech po jednotlivých patrech - místní památky, krajina, detaily.

Pro fotografování používám zrcadlovky firmy Nikon. Na putování po horách většinou menší a lehčí D 5200. Ta mi po čase již přestala stačit, tak jsem si pořídil plnoformátovou zrcadlovku D 750 - tu kromě použití na noční krajinářskou astrofotografii, kde plnoformátový čip dosahuje při vysokých ISO znatelně lepších výsledků používám téměř na vše, když neřeším váhu batohu a vzdálenost místa focení. K tomu mám různé objektivy značky Tamron - na krajinu širokáč, na sport teleobjektiv, na detaily makroobjektiv a spousty filtrů - šedý, přechodový, polarizační,....


Případné dotazy a ceny Vám sdělím e-mailem: hudec.jiri@seznam.cz

Jiří Hudec, Lhota 95, 592 45 Lísek, tel. 605 96 97 70
IČO: 74247051
DIČ: CZ8203114777
Jsem plátce DPH.